Dlaczego warto wybrać medale na zamówienie zamiast z masowej produkcji?

Medale na zamówienie stanowią doskonałą alternatywę dla produktów pochodzących z produkcji masowej. Coraz częściej sięgają po nie nie tylko organizatorzy prestiżowych zawodów, lecz również pracodawcy, stowarzyszenia czy placówki edukacyjne. Dlaczego są one lepszym i wartościowszym wyborem?

Dlaczego nie warto inwestować w krążki z produkcji masowej?

Produkcja masowa medali opiera się na prostym założeniu – należy wytworzyć jak najwięcej produktów, aby następnie sprzedać je wybranym punktom handlowym. Chodzi tutaj oczywiście o generowanie zysków. Tego typu medale są stosunkowo tanie i łatwo dostępne, jednak nigdy nie będą stanowiły spersonalizowanej pamiątki. Powodem jest fakt, iż na krążkach znajdziemy ogólne sentencje czy sformułowania, takie jak „dla najlepszego biegacza” czy „dla pracownika roku”. Niemniej jednak nie mówią one nic ani o laureacie, ani o wręczającym nagrodę. Medale pochodzące z produkcji masowej nie sprawdzają się w praktycznie żadnej sytuacji – krążki mogą stanowić pamiątkę z wycieczki czy wakacyjnego wyjazdu, lecz nie będą przypominały o zwycięstwie w zawodach czy innych, podobnych sukcesach.

Czym charakteryzują się medale odlewane na zamówienie?

Alternatywnym rozwiązaniem dla medali z produkcji masowej są krążki odlewane na zamówienie. W tym przypadku zamawiający przedstawia własny, unikatowy projekt, na podstawie którego mają one zostać wykonane. Projekt może zawierać elementy charakterystyczne dla danego organizatora zawodów, firmy, stowarzyszenia bądź innej jednostki zamawiającej. W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości, istnieje możliwość skonsultowania się z profesjonalnym grafikiem, posiadającym dużą wiedzę i doświadczenie zawodowe. Medale przygotowywane są, kultywując ponad 400-letnią tradycję polskiej sztuki odlewniczej. W procesie ich odlewania zwraca się uwagę na detale, które dodają charakteru krążkom. Dzięki temu mogą one stanowić piękną pamiątkę na długie lata, która zawsze będzie przypominać laureatowi o konkretnym, ważnym w jego życiu wydarzeniu. Medale na zamówienie można wykorzystać przy wielu okazjach. Coraz częściej są one wręczane:

  • podczas zawodów sportowych,
  • najlepszym pracownikom,
  • honorowym członkom stowarzyszeń i organizacji,
  • osobom z wybitnymi osiągnięciami naukowymi,
  • uczniom czy studentom.
Czytaj również:   Jak szybko wybielić zęby – preparaty czy dentysta?

Medale na zamówienie – szybko i korzystnie

Wydawać się może, że przewagą krążków z produkcji masowej jest ich powszechna dostępność. Medale te można nabyć niemalże od ręki i to w dużej ilości. Tymczasem wiele osób uważa, że na realizację zamówienia medali odlewanych trzeba czekać nawet kilka tygodni, przez co czasami stają się one niedostępne. Warto jednak mieć na uwadze, że warunki współpracy zawsze ustalane są w sposób indywidualny. Szybka i sprawna realizacja medali na zamówienie MCC Medale sprawia, że mogą one konkurować z krążkami z produkcji masowej na niemal każdym polu. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest ich zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, zwłaszcza jeśli planujemy zakupić większe ilości. Daje to pewność, że zamówienie zostanie zrealizowane na czas, a krążki będą oczekiwały na moment przyznania laureatom. Niemniej jednak nawet w przypadku, gdy potrzebujemy zrealizować zamówienie w stosunkowo krótkim czasie, istnieje możliwość nawiązania współpracy. Dodatkowo klienci mogą zdecydować się na zakup opakowań, w których zostaną wręczone medale bądź ozdobnych szarf, w zależności od preferencji. Odlewane krążki najczęściej stanowią pełnowartościową nagrodę, lecz mogą także stać się estetycznym dodatkiem do głównego upominku.