Jaki wybrać prezent dla przedszkolaka

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla przedszkolaka, jest wiele możliwości. Od zestawów do budowania, przez dzienniki, po kluby książki – mamy kilka świetnych pomysłów na prezenty dla przedszkolaków! Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych propozycji. Lista może być bardzo przytłaczająca – może też pomóc posiadanie kilku sugestii dotyczących listy prezentów. Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, by wybrać coś, co zachęci do nauki.

Zestawy konstrukcyjne

Zestawy do budowania to świetny prezent dla przedszkolaka, zwłaszcza jeśli dziecko lubi zajęcia związane z naukami ścisłymi. Zestawy edukacyjne można znaleźć we wszystkich kształtach i rozmiarach, w tym samochody, pociągi, helikoptery i wiele innych. Te zabawki edukacyjne wspierają kreatywność i krytyczne myślenie, a jednocześnie pomagają dzieciom uczyć się nowych pojęć. Zestawy do budowania mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu z dzieckiem, ponieważ można się razem bawić, gdy ono się bawi.

Zabawki do budowania występują w wielu odmianach, takich jak Duplos, Mega Bloks i LEGOs. Wybieraj zestawy do budowania z większymi elementami, ponieważ młodszym dzieciom łatwiej jest nimi manipulować. Szukaj zestawów do budowania, które są dostarczane z walizką do przechowywania lub zawierają karty z wzorami. Niektóre zestawy do budowania mają klocki z cyframi, co czyni je doskonałym prezentem dla początkujących budowniczych. Różnorodność zestawów konstrukcyjnych z pewnością pobudzi kreatywność, więc wybierz taki, który spodoba się dziecku, dla którego kupujesz prezent.

Dzienniki

Personalizowane zestawy do pisania dzienników to świetny prezent dla przedszkolaków. Można je spersonalizować, dodając imię dziecka, znaczący cytat oraz zdjęcia rodziny i przyjaciół. Pisanie dziennika może trwać zaledwie pięć minut dziennie lub nawet godzinę. Starsze dzieci mogą pójść o krok dalej i pisać o swoich ulubionych książkach, filmach i programach telewizyjnych. A jeśli czujesz się szczególnie hojny, dołącz kilka dodatkowych stron z podpowiedziami do czytania.

Czytaj również:   Jaki wybrać prezent dla noworodka

Dziennik dla przedszkolaka może być wspaniałym sposobem na pobudzenie kreatywności i budowanie więzi. Ten rodzaj prezentu ma grubsze strony, które są odporne na działanie ołówków, kredek i flamastrów. Podpowiedzi w tych dziennikach są różne – od prostych po trudne. Dziennik dla małych dzieci może zaczynać się od podstawowych informacji naukowych, a następnie przechodzić do podpowiedzi związanych z badaniami naukowymi. Strony mogą być puste lub w linie.

Abonamenty do klubów książki

Jeśli szukasz miesięcznej subskrypcji książek dla przedszkolaków, nie szukaj dalej niż Book Club for Kids. Ta usługa subskrypcji jest prowadzona przez pedagoga z 15-letnim stażem i co miesiąc dostarcza do drzwi trzy nowe książki dla dzieci oraz sezonowe rękodzieło. Można wybrać subskrypcję dla dzieci w wieku 0-3 lat, 4-7 lat, 8-10 lat, a nawet dla młodych dorosłych. Ta subskrypcja to wygodny i niedrogi sposób, aby zachęcić dziecko do czytania!

Prenumerata klubu książki dla przedszkolaków może być dostosowana do potrzeb Twojego dziecka. Ta usługa subskrypcji oferuje trzy różne rodzaje pudełek: Early Reader Box dla dzieci w wieku 5-8 lat, Reader Box dla dzieci w wieku 8-13 lat oraz BabyBox dla noworodków i niemowląt. Można wybrać między abonamentem sześcio-, trzymiesięcznym i miesięcznym. Baby Box nie jest personalizowany, ale można wybrać subskrypcję trzymiesięczną, półroczną lub 12-miesięczną.

Zestawy artystyczne

Przedszkolaki z pewnością docenią zestaw artystyczny. Zestawy te zawierają wszystkie materiały potrzebne do tworzenia różnych dzieł, od prostych po skomplikowane. Niektóre zestawy artystyczne wymagają baterii, a inne nie. Możesz też dać swojemu przedszkolakowi przybory plastyczne w postaci chusteczek dla dzieci, aby wytrzeć małe rozlane płyny. Chusteczki te są przyjazne dla środowiska, więc możesz czuć się dobrze, dając mu je.

Możesz również wybrać zestaw artystyczny, który jest zarówno edukacyjny, jak i zabawny. Na przykład Zestaw startowy Osmo-Creative łączy zabawę w rysowanie odręczne z możliwościami tabletu. Inspiruje kreatywność i zachęca do nauki poprzez zachęcanie do tworzenia. Zestaw zawiera podstawkę pod iPada, 4 markery suchościeralne, gumkę z mikrofibry i trzy aplikacje do gier. Cena jest odpowiednia dla przedszkolaków, które będą się nim bawić godzinami.

Czytaj również:   Zaskórniki otwarte i zamknięte, czyli najczęstszy defekt nie tylko młodej skóry. Co kupić osobie, która boryka się z trądzikiem?

Zabawki do zabawy z wyobraźnią

Jeśli szukasz prezentu dla malucha lub przedszkolaka, rozważ zakup zabawek, które pobudzają wyobraźnię. Na przykład maluchowi może spodobać się zestaw grubych klocków, z których będzie mógł budować budowle. Może też być zafascynowany drewnianymi puzzlami z kolorowymi dinozaurami. Oba zestawy zawierają karty i pobudzają kreatywność oraz umiejętności motoryczne.

Zabawki do zabawy z wyobraźnią mogą być świetnym sposobem na to, by dziecko poznało zwierzęta, emocje, a nawet prawa fizyki. Kukiełki mogą pomóc dzieciom w nauce działania i wyrażania siebie poprzez odgrywanie ról. Niektóre zestawy są bardziej realistyczne niż inne, a niektóre mają realistyczne elementy, takie jak ruchome części i ruchoma głowa. Takie zestawy kukiełek są szczególnie przydatne do odgrywania ról i opowiadania historii, a można nawet kupić zestawy z kilkoma różnymi postaciami, aby urozmaicić zabawę.

Albumy fotograficzne

Jeśli szukasz idealnego albumu na zdjęcia dla swojego przedszkolaka, masz kilka możliwości. Po pierwsze, warto podarować mu album, który jest niewielki, wielkości portfela.