Jak szybko wybielić zęby – preparaty czy dentysta?

Marzysz o białych i zdrowych zębach, lecz ostatnio dostrzegłeś, że pokryły się one brzydkimi przebarwieniami, które chciałbyś szybko usunąć? Jest na to kilka sposobów. Sprawdź, jak możesz skutecznie wybielić zęby! 

Przebarwienia na zębach mogą występować wskutek nieprawidłowej higieny jamy ustnej, czy sięgania po barwiące pokarmy i napoje takie jak np. kawa, czy herbata. Jeśli ten problem dotyczy również ciebie, to wypróbuj skuteczne sposoby na wybielanie zębów. Przeczytaj, na czym dokładnie polega wybielanie zębów.

Wybielanie zębów – co to?

Wybielanie zębów to popularny zabieg oferowany przez gabinety stomatologiczne takie jak np. galeriausmiechu.pl w Krakowie. Polega na rozjaśnieniu barwy zębów – zwykle o kilka tonów. Na skorzystanie z niego decydują się osoby, które mają przebarwienia na zębach bądź nie są zadowolone z ich koloru. 

Wybielanie zębów a szkliwo

Osoby, które rozważają wybielanie zębów, często zastanawiają się, czy jest to zabieg, który niszczy szkliwo. Jeśli chodzi o domowe metody, to niestety preparaty z niepewnego źródła mogą powodować pewne zniszczenia. Istotne jest też to, że nie gwarantują one jednolitego efektu wybielenia lub zgodnego z oczekiwaniami pacjenta.
Natomiast decydując się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, masz gwarancję, że zabieg zostanie wykonany przez profesjonalistę i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dentyści korzystają z najlepszych preparatów o wyższym stężeniu niż te dostępne w aptekach, aczkolwiek są one bezpieczniejsze. 

Wybielanie zębów w domu 

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to najlepsze rozwiązanie, ale niestety nie jest ono najtańsze. Z tego względu wiele osób decyduje się na skorzystanie z domowych sposobów, aby mieć białe i piękne zęby. Do wyboru są naturalne metody i produkty stomatologiczne. 

Czytaj również:   Kupno cateringu dietetycznego - droga do zdrowego odżywiania

Wybielanie zębów w domu – naturalne sposoby

Niektórzy wybierają metody naturalne, które opierają się na wykorzystaniu produktów spożywczych i różnych substancji. Jako przykłady warto wymienić m.in. węgiel aktywny, sodę oczyszczoną, olej kokosowy, czy ocet jabłkowy. Mogą one skutecznie usunąć przebarwienia powstałe od picia herbaty i kawy, aczkolwiek w większości są to środki, które mają właściwości ścierające, powodujące mikrouszkodzenia szkliwa. Ponadto decydując się na naturalne wybielanie, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że może rozwinąć się nadwrażliwość zębów i dziąseł. 

Wybielanie zębów w domu – preparaty wybielające

Chcąc rozjaśnić uśmiech w domu, możesz zdecydować się na zastosowanie preparatów wybielających. Bogaty wybór past, płynów do płukania i pasków wybielających znajdziesz w aptekach i drogeriach. Popularne są szczególnie pasty, które wyróżniają się wyższą ścieralnością niż tradycyjne pasty, dlatego, jeśli je wybierzesz, to pamiętaj, aby stosować się do zaleceń producenta – inaczej możesz sobie zaszkodzić. 

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – czy warto?

Jeśli chcesz bezpiecznie, szybko i skutecznie wybielić zęby, to najlepiej zdecyduj się na zabieg w gabinecie stomatologicznym. Jeśli mieszkasz w Krakowie i chcesz znaleźć miejsce godne zaufania, to wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę „wybielanie zębów Kraków”.
Do wyboru masz m.in. wybielanie nakładkowe, polegające na pobraniu wycisku zębów pacjenta, na podstawie którego przygotowuje się szyny wybielające. Są one idealnie dopasowane do kształtu uzębienia danego pacjenta. Ta metoda wiąże się również z doborem odpowiedniego żelu wybielającego i stężenia środka aktywnego. Gotowy zestaw trafia do pacjenta, a ten może go stosować w domowym zaciszu.
Wybielanie nakładkowe jest wygodną metodą na uzyskanie pięknego uśmiechu, lecz niejedyną. Do wyboru masz również wybielanie zębów lampami, które polega na zastosowaniu substancji wybielającej, aktywującej się światłem lampy LED. Inną opcją jest wybielanie laserowe – to dobra opcja, jeśli masz głębokie przebarwienia, które powstawały przez długie lata. 

Czytaj również:   Remonty mieszkań Warszawa - na co zwracać uwagę?

Dowiedziałeś się już, jak szybko możesz wybielić zęby. Istnieje mnóstwo sposobów na to, lecz pamiętaj, że jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Już dziś udaj się na wizytę, podczas której dentysta zaproponuje ci najlepszą metodę na uzyskanie pięknego i białego uśmiechu.