Jaki prezent kupić dla ratownika medycznego?

Wybór prezentu dla ratownika może się okazać nie lada problemem. Warto się zastanowić nad czymś praktycznym, co umili czas i życie znajomemu, czy bliskiemu, który pełni ten trudny zawód.

Termos

Dobrym wyborem na prezent dla ratownika medycznego wydaje się być termos. Osoby zajmujące się tym zawodem bardzo dużą część dnia spędzają w karetce jeżdżąc w różne miejsca. Z pewnością nie zawsze mają czas, aby w ogóle coś zjeść i muszą korzystać z szybkich przekąsek. Termos, który trzyma ciepło na długo i ma odpowiednią pojemność pozwoli im zjeść w trakcie dnia coś ciepłego i pełnowartościowego. Standardowy termos może spokojnie służyć jako pojemnik na pierogi, makaron, ryż, czy inne dania. Można się także zastanowić nad mniejszym termosem przeznaczonym na napoje. Ulubiona herbata, czy kawa z pewnością umilą dzień ratownika medycznego. Szczególnie jeśli będą ciepłe, a dzięki odpowiedniemu termosowi długo utrzymają świeżość. Właśnie dlatego taki pojemnik może się sprawdzić jako uniwersalny prezent, dzięki któremu bliski nam ratownik medyczny będzie wiedział, że się o niego troszczymy.

Powerbank

Kolejnym problemem codziennej jazdy karetką może się okazać naładowanie telefonu. Dzisiejsze smartphony nie trzymają baterii zbyt długo i rzadko trafia się na produkty, które bez problemu pozwolą na cały dzień użytkowania bez jednej, czy dwóch przerw na doładowanie. Rozwiązaniem są oczywiście powerbanki. Urządzenia te pozwalają naładować telefon bez dostępu do gniazdka. Oczywiście to, jak mocną takie mają baterię zależy od ich jakości, więc i ceny, ale nawet najprostsze powerbanki mogą okazać się bardzo pomocne podczas długiego dnia pracy. Warto się zastanowić nad takim prezentem i zapytać naszego znajomego, bądź bliskiego, czy jeżdżąc cały dzień nie ma problemów z utrzymaniem baterii w telefonie.

Czytaj również:   Jaki wybrać prezent dla majsterkowicza

Poduszka pod plecy

Kolejnym problemem wynikającym z długiego siedzenia w samochodzie może się okazać ból kręgosłupa. Właśnie dlatego warto rozpatrzyć kupienie ratownikowi medycznemu poduszki pod plecy do auta. Pozwoli ona zadbać mu o komfort podczas jazdy i zdrowie kręgosłupa. Taka poduszka nie kosztuje dużo, a sprawi, że osoba z niej korzystająca będzie wracała z pracy mniej zmęczona, a jej problemy związane z odcinkiem lędźwiowym nie powinny się rozwijać w takim tempie. Nie każdy ratownik medyczny ma czas na wizyty u fizjoterapeuty, a nawet taka mała rzecz jak poduszka pod kręgosłup może w pewien sposób polepszyć jakość jego życia.

Karnet na siłownię

Praca ratownika medycznego to ciężka fizyczna praca, która wymaga pełnego zaangażowania i trzymania dobrej formy. Właśnie dlatego karnet na siłownię może się okazać trafionym prezentem dla kogoś, kto pracuje w tym zawodzie. Siłownia nie tylko pozwala budować dobrą muskulaturę, ale dzięki niej można także utrzymywać stabilną formę i dbać o swoją kondycję. Osoba, która bardzo dużo czasu spędza w aucie powinna zapewnić też sobie czas na ćwiczenia, czy rozciąganie. Świetną motywacją będzie właśnie karnet na siłownię. Będzie to prezent, który pokaże ratownikowi medycznemu, że rozumiemy go i jego problemy. Wydaje się to być bardzo sensowna oraz praktyczna opcja.

Masaż

Nie można zapominać o tym, że ratownik medyczny to bardzo ciężka i wymagająca praca. Jest fizycznie męcząca, bo trzeba przez długi czas jeździć karetką oraz wykazać się siłą podczas pomagania ludziom, czy jak najszybszego dostarczania ich do szpitala. Jest to także zawód niezwykle stresujący i wymagający od strony psychicznej. Ratownik walczy o ludzkie życie, a od jego działań zależy niezwykle wiele. Każdej osobie wykonującej ten zawód przyda się z pewnością chwila na odpoczynek i zadbanie o siebie. Świetną opcją wydaje się być masaż. Pozwoli on się zrelaksować i znaleźć moment dla siebie. Sprawny masażysta rozmasuje urazy, czy przeciążenia. Masaż można połączyć także na przykład z wizytą w SPA na weekend. Będzie ona zasłużonym odpoczynkiem po wycieńczającej pracy.

Czytaj również:   Jaki wybrać prezent dla ogrodnika

Powyższe propozycje to tylko część prezentów jakie można dać ratownikowi medycznemu. Są one praktyczne i są dobrą opcją dla osoby, która wykonuje tak ciężką pracę.