Jaki prezent kupić książkowemu molowi?

 Problem dręczący przynajmniej kilka razu w roku większości ludzi dotyczy wyboru prezentów na przykład z okazji urodzi lub rocznicy. Jeżeli  osoba którą chcesz obdarować jest molem książkowym to ten artykuł jest dla ciebie. Zostaną przedstawione tutaj wszystkie najlepsze  pomysły na podarunki, tobie zostaje tylko wybierać. Będą zarówno opcje na mniejsza i większą kieszeń.

Tańsze opcje

Jeżeli twój wybór pad na zwykłą papierową książkę to pierwszym krokiem jaki musisz zrobić jest udanie się do dobrej księgarni i zwyczajne poproszenie o pomoc w przy wyborze lektury jednego z pracowników. Drugą opcją jest zagłębianie się w fora internetowe na których nie brakuje opinii i rankingów książek z każdej kategorii. Niestety w tym przypadku trzeba pamiętać o ryzyku, że dana lektura została już przeczytana. 

Zobacz też: https://infojob.pl/praca-w-ksiegarni

Drugą propozycją jest zakładka magnetyczna która należy do niezbędnika każdego mola książkowego. Jest mała, mieści się do kieszeni i nigdy nie wypadnie ci przypadkiem z książki co jest bardzo frustrującym zdarzeniem.

Następny produkt jest niebanalny i przydaje się nie  tylko czytelnikom, są to okulary pryzmatyczne. Dzięki nim możesz w końcu wygodnie leżeć na łóżku bez unoszenia głowy dzięki czemu odczuwasz jeszcze większą przyjemność z czytania i bardziej wsiąkasz w jej świat.

Czwartą już rzeczą będzie mała lampka nocna  do czytania, którą można przyczepić do okładki. Dzięki niej nie będziesz już słyszał narzekania innych osób żebyś gasił już światło, ponadto  nie narażasz swojego wzroku na osłabienie a najlepsze w tym wszystkim jest to, że jaki ci się właduje wystarczy włożyć nową baterie, tak to jest tak proste.

Zawsze dobrą opcją jest kubek lub termos. lecz nie zwykły. Dowiedz się jaka jest jego ulubiona książka, postać lub cytat i znajdź i to wykorzystaj, pamiętaj że na wielu stornach masz możliwość stworzenia własnego kubka lub koszulki. Taki prezent na pewno zostanie mu w pamięci.

Czytaj również:   Zakupoholizm, nieuchwytny problem naszych czasów

Ostatnia propozycją z tej kategorii cenowej jest  podpórka do książek na regał. Dzięki niej już zawsze będzie miał porządek na swoich pólkach, w tym przypadku też jest opcja jak w poprzednim przykładzie żeby powiązać to z jego ulubionymi dziełami.

Droższe opcje

Pierwszą i najbardziej ekskluzywniejszą opcją z tej tej kategorii jest czytnik elektroniczny, który ma prawie same zalety. Jest idealny żeby zabrać go na podróż ponieważ warząc mniej niż przeciętna książka może pomieścić ich tysiące jak nie więcej. Wiec nie dość że dzięki niemu nasze kręgosłupy są zdrowsze to jeszcze oszczędza nam wad wzroku, dodatkowym plusem jest że jeżeli czyta się więcej niż 6 książek w roku to jest lepszy dla środowiska niż tradycyjna papierowa lektura. Jego jedynym minusem jest potrzeba ładowania go około raz na półtora tygodnia. Polecał bym również zakup etui do niego dzięki czemu będzie bezpieczniejszy jak i ponadto przyjemniej będzie leżał w rękach.

Idealnym pomysłem na prezent dla połączenia mola książkowego i miłośnika długich kąpieli będzie półka na wannę z uchwytem na książkę. Dzięki niej nie ryzykuje się zalania książki lub czytnika elektronicznego a na dodatek można jej używać, jeżeli chciało by się pracować lub obejrzeć jakiś film z kąpieli, a nawet może to posłużyć na podanie śniadania.

Jedną z najbardziej praktycznych rzeczy jakie można kupić jest stojak pod książkę kucharską, który przyda się w każdym domu. Ten przedmiot pozwala nam na ciągły i wygodny wgląd do przepisu, który właśnie gotujemy.

Kolejny produkt jest rzeczą nie oczywistą, która nie była by do pomyślenia jeszcze kilkanaście lat temu, jest to karta podarunkowa do serwisu z audiobookami. Sprawdzi się idealnie w drodze do pracy, szkoły lub podczas treningu.

Ostatnim produktem będzie poduszka pod kark na, której nie warto oszczędzać ponieważ wygoda jest jedna z najważniejszych rzeczy podczas zagłębiania się w lekturę. Jeżeli ktoś ma na nią większy budżet to lepiej niech zastanowi się na poduszką masującą.

Czytaj również:   Sukienki wieczorowe polskich producentów – jakie wybrać?

Są to już wszytkie produkty jakie jestem w stanie polecić dla moli książkowych, ale pamiętajcie że nie liczy się prezent a gest, i że nie ważne co im kupicie będą wdzięczni, że pamiętaliście.